Po raz czwarty biblioteka zorganizowała Powiatową Grę Czytelniczą. Tegoroczna edycja, ze względu na epidemię koronawirusa, w celu zachowania zasad bezpieczeństwa, odbyła się on-line, w dniu 08.X.2020 r. Tym sposobem, we wspieraniu rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, wykorzystano narzędzia i zasoby cyfrowe.  

W tym roku do gry zaproszono uczniów klas szóstych z powiatu skarżyskiego. Łącznie do gry zgłosiły się 22 osoby, ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Prywatnej Szkoły Podstawowej.

Uczestnicy grali indywidualnie rozwiązując zadania umieszczane na Facebooku biblioteki w formie postów. Gra składała się z sześciu zadań. Uczniowie musieli m.in. podać tytuł książki przedstawiony za pomocą emotków, uzupełnić wiersze o brakujące słowa, rozwiązać test i odnaleźć wyrazy ukryte w wykreślance. Punktowana było poprawność i szybkość odpowiedzi.

Najlepiej z zadaniami poradzili sobie Wiktoria Poznańska (SP 5), która zajęła I miejsce oraz  Gabriela Huszno (SP 3) – II miejsce i Bartosz Bis (SP 3) - III miejsce.

Uhonorowanie zwycięzców i rozdanie nagród odbyło się 09.X.2020 r. w siedzibie biblioteki. Zwyciężczyni gry oraz opiekunowie pozostałych laureatów odebrali nagrody i otrzymali gratulacje od Katarzyny Bilskiej z Zarządu Powiatu.

Nagrody ufundowali Starostwo Powiatowe (współorganizator gry), Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna oraz Hurtownia „Best”.

Gra była objęta honorowym patronatem Starosty Skarżyskiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Wręczenie nagród uczestnikom IV Powiatowej Gry Czytelniczej. Katarzyna Bilska, Paulina Skrzypczyk, Wiktoria Poznańska, Małgorzata SkuzaZwyciężczyni IV Powiatowej Gry Czytelniczej Wiktoria Poznańska z Katarzyną BilskąWręczenie nagród uczestnikom IV Powiatowej Gry Czytelniczej. Roman Sowa, Małgorzata Skuza