nowości Zapraszany do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej po nowe pozycje książkowe. Polecamy zwłaszcza publikacje poświęcone treningowi umiejętności społecznych i emocjonalnych dzieci i młodzieży. Nasze zbiory powiększyły się m.in. o książkę Joanny Węglorz i Doroty Bentkowskiej będącą przewodnikiem dla psychologów, pedagogów, terapeutów zajmujących się pracą indywidualną i grupową z dziećmi i młodzieżą oraz książkę Agnieszki Lasoty stanowiącą zbiór kart pracy i kart terapeutycznych.

Polecamy także pracę zbiorową zredagowaną przez Brunona Hołysta dotyczącą profilaktyki zamiarów samobójczych. Jest to pierwszy tom nowej serii wydawniczej poświęconej różnym aspektom samobójstw.

Warto sięgnąć także po książkę Maggie Johnson i Alison Wintgens, która jest kompendium praktycznej wiedzy na temat mutyzmu wybiórczego, coraz częściej diagnozowanego wśród dzieci i młodzieży.

Uczniów, dla których zabrakło lektur w zbiorach bibliotek szkolnych, zapraszamy po Hobbia i pierwszą część Opowieści z Narnii – Lew, czarownica i stara szafa.

Zobacz listę nowości.