O zdrowiu w bibliotece w powiecie skarżyskimWobec trwającej pandemii Covid-19, a także mając na uwadze realizację tegorocznych kierunków polityki oświatowej państwa, szczególnej wartości nabiera dbałość o zdrowie. Kierując się tymi założeniami Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Skarżysku-Kamiennej zorganizowała szkolenie dla nauczycieli bibliotekarzy pt. O zdrowiu w bibliotece w powiecie skarżyskim.

Szkolenie w dniu 25.XI.2021 r. przeprowadziły Panie Aldona Pejas i Magdalena Pietraszkiewicz ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Prowadzące podpowiedziały uczestnikom jak prawidłowo zadbać o swój dobrostan fizyczny, m.in. w miejscu pracy. Zaprezentowały ćwiczenia niwelujące skutki długotrwałej pracy przy komputerze, np. ćwiczenia relaksacyjne kręgosłupa i oczu. Wskazały na ogromną wartość snu, aktywności fizycznej oraz prawidłowego odżywiania. Zaprezentowały także wydawnictwa dotyczące zdrowia i edukacji zdrowotnej, jak również e-narzędzia i aplikacje wspierające propagowanie edukacji zdrowotnej np. wśród uczniów.

W imieniu nauczycieli bibliotekarzy powiatu skarżyskiego serdecznie dziękujemy prowadzącym za przeprowadzenie bardzo ciekawego, a przed wszystkim bardzo przydatnego szkolenia.

O zdrowiu w bibliotece w powiecie skarżyskim

O zdrowiu w bibliotece w powiecie skarżyskim

O zdrowiu w bibliotece w powiecie skarżyskim